Aliye

Bir zamanlar tüm ülkeyi kasıp kavuran, Aliye’nin çektiklerini izlerken herkesin kendinden bir şeyler bulduğu ve en unutulmaz diziler arasına girmiş olan Aliye’nin geniş kapsamlı bir özetini paylaşıyorum bugün sizlerle. Eski dizilerle ilgili daha önce Cennet Mahallesi, Sihirli Annem, En Son Babalar Duyar, İnce İnce Yasemince, Çarli, Yaprak Dökümü, Hayat Bilgisi, Kadın İsterse yazılarını paylaşmıştım. Uzun bir aradan sonra eski dizilerle ilgili yazılarıma Aliye dizisini yazarak devam ediyorum.

Aliye Dizisinin Oyuncuları

2004 – 2006 yılları arasında ATV’de yayınlanmış olan toplam 76 bölümlük Aliye dizisinin oyuncu kadrosu Sanem Çelik (Aliye), Halit Ergenç (Sinan), Nejat İşler (Deniz), Ayberk Koçar (Arda), Beril Işık (Ayşe 1), Su Dura (Ayşe 2), İlhan Şeşen (Feyyaz), Ülkü Duru (Nusret), Ayten Uncuoğlu (İkbal), Emel Çölgeçen (Meriç), Barış Falay (Mücahit), Simge Selçuk (Leyla), Ayşe Tunaboylu (Hasibe), Derya Artemel (Zeliş), İsmail İncekara (Naci), Tayanç Ayaydın (Kahraman), Ayla Algan (Refiye), Eser Yenenler (Özgür), Özlem Çınar (Nur), Işıl Dayıoğlu (Süheyla), İrem Kahyaoğlu (Fazilet), Şahin Irmak (İlknur), Ecem Uzun (Gülsün), Sait Genay (Sefa), Nalan Yavuz (Mevhibe), Kaan Çakır (Önder), Mine Tugay (Defne), Barış Yıldız (Alp), Elif Sümbül Sert (Aynur), Betül Arım (Adalet), Nejat Çetinok (Rauf), Itır Esen (Ayla), Füsun Öztoprak (Esin), Ali İpin (Balkan), Gülay Baltacı (Nebahat), Nazlı Gonca Vuslateri (Nuray), Gülseren Gürtunca (Şükran), Kaya Akkaya (Kutlu), Hakan Salınmış (Hadi), Cenk Sözeri (Kıvanç), Nazan Kesal (Nermin), Parla Şenol (Asuman), Göktuğ Alpaşar (Coşkun), Burçin Terzioğlu (Ümit), Bergen Coşkun (Neslihan), Volkan Ünal (Haluk), Seda Orsel (Çimen) gibi birbirinden değerli isimlerden oluşmaktadır.

Aliye

Aliye

Aliye’nin Yaşadıkları

Haydar ve İkbal Karahan isimli Edirneli zengin çiftin Meriç ve Sinan isminde iki çocukları vardır. Haydar Karahan öldükten kısa bir süre sonra Sinan, Aliye Adıvar isimli dünya güzeli bir kadınla evlenmiştir. İkbal, Aliye’yi hiç sevmemiştir ve gelini olarak istememiştir. Meriç ise Aliye ile çok iyi dost olmuştur. Kocası Sinan, kayınvalidesi İkbal, görümcesi Meriç, çocukları Arda ve Ayşe ile birlikte Edirne’de büyük bir evde lüks hayat yaşayan Aliye, evliliğinde aradığı mutluluğu ve huzuru bir türlü bulamamıştır.

Aliye’nin Dayısı

Kocası Sinan’ın kullandığı arabanın yaptığı kaza sonucu annesini ve babasını kaybeden Aliye’nin, dayısı Feyyaz’dan başka kimsesi yoktur. Diş hekimliği yapan Feyyaz, İstanbul’da yaşamaktadır. Aşık olarak evlendiği karısı Ayla onu iki defa terk edip gidince ondan boşanıp kendi başına bir hayat kurmuştur.

Aliye'nin Dayısı Feyyaz

Aliye’nin Dayısı Feyyaz

İkbal’in En Büyük Günahı

Sinan aslında Aliye’ye aşıktır ama gözü dışarıda olan çapkın bir erkektir. Aliye’yi hem evlenmeden önce hem evliyken defalarca aldatmıştır. Aliye ile evlenmeden önce Karahanların çiftliğinde yanaşma olarak çalışan işçilerin kızı Aynur ile ilişkiye girmiş ve onu evlenme vaadiyle kandırmıştır. İkbal bu olayı öğrenince Aynur’u ve bütün ailesini çiftlikten kovmuştur. Sinan da bütün bunlardan habersiz Aynur’un kendisini terk ettiğini zannetmiş ve Aliye ile evlilik yolunda ortadan bir engel kalktığı için sevinmiştir. Aynur’un babası kahrından ölmüştür.

Sinan’ın En Büyük Düşmanı Mücahit Gürboğa

Aynur’un amcasının kızı Mücahit, Sinan’dan intikam almak için yemin etmiştir. İşlerini büyütmüş ve Sinan’ın en büyük rakibi haline gelmiştir. Aynur bu olayların üstüne Ramazan isminde biriyle evlenmiş ve Mert isminde bir çocukları olmuştur. Ramazan da ailesinin rızkını içkiye ve kumara yatırıp Aynur’u mütemadiyen döven biri olduğu için Aynur’un yüzü bir türlü gülmemiştir.

Aliye - Mücahit Gürboğa

Aliye – Mücahit Gürboğa

Sinan’ın Genç Sevgilisi

Sinan ile Aliye’nin evliliğinden Arda ve Ayşe isimli dünyalar tatlısı iki çocuk dünyaya gelmiştir. Yıllar boyunca evliliğinde hep huzursuz ve mutsuz olmasına rağmen Sinan’ı sevdiği için her şeye katlanan Aliye, bir gün Sinan’ın kendisini aldattığını öğrenmiştir. Sinan, Aliye’yi Ümit isminde genç bir kızla aldatmaktadır. Üstelik Ümit hamiledir. Mücahit de sırf Sinan’a inat olsun diye Ümit’in ev arkadaşı Neslihan ile sevgili olmuştur. Ümit bir gün Aliye’nin yolunu kesip Sinan’dan hamile olduğunu söylemiştir. Sinan, Aliye’nin aldatıldığını öğrendiğinden habersiz Ümit ile konuşmaya gitmişken evin çatısında yaşanan bir tartışma esnasında Ümit çatıdan düşerek ölmüştür. Sinan’ın Ümit ile işi bitince Mücahit de Neslihan’dan ayrılmıştır. Yapılan otopsi sonucunda Ümit’in karnındaki bebeğin babasının Sinan olmadığı ortaya çıkmıştır.

Aliye Evi Terk Ediyor

Aliye, aldatıldığına inanamamış ve Sinan ile düzgün bir şekilde konuşmak istemiştir. Sinan ise cevap olarak Aliye’ye tokat atmıştır. Aliye yıllardır içine attığı her şeyin üstüne o tokatı yiyince çıldırma noktasına gelmiş ve çocuklarıyla birlikte İstanbul’a dayısının yanına yerleşmeye karar vermiştir. Çocukları alıp trene binmek üzereyken Sinan son anda onları bulup çocuklardan birini yani Ayşe’yi kaçırmıştır. Aliye, Arda ile beraber İstanbul’a gitmiştir.

Aliye ve Oğlu Arda

Aliye ve Oğlu Arda

Feyyaz’ın Yeni Aşkı

Dayısı Feyyaz’ın yanına yerleşen Aliye ve Arda içlerinde Ayşe’nin yokluğunun acısını taşımaktadır. Feyyaz’ın oturduğu apartmana yeni taşınan komşuları Nusret, oğlu Özgür ve annesi Refiye ile çok yakın arkadaş olmuşlardır. Bir süre sonra Feyyaz ile Nusret arasında bir aşk başlamıştır. Nusret’in kocası yıllar önce onu oğlu Özgür ile bırakıp başka bir kadına gitmiştir. Nusret bu yüzden erkeklere güvenemeyen bir kadınken Feyyaz sayesinde aşka yeniden inanmaya başlamıştır.

Aliye’nin Yeni İşi

Feyyaz yıllar önce, çalıştığı hastaneden istifa edip kendi muayesini kurmuştur ve kendi yağında kavrulmaktadır. Aliye de zengin ve konforlu hayattan vazgeçince hem kendisi ve Arda için hem dayısı için kendi parasını kazanmak zorunda kalmıştır. Valentino Naci diye bilinen Naci’nin moda evinde çalışmaya başlamıştır. O moda evinde çalışan ve oraya yıllarını vermiş olan Süheyla, Aliye’den hiç hoşlanmamıştır. Süheyla, yıllardır şizofreni tedavisi gören ve ilaçlarla kontrol altında tutulan ama nerde ne yapacağı belli olmayan biridir.

Yakışıklı Doktor Deniz Erbil

Naci’nin torunu talihsiz bir trafik kazası geçirince Paşabahçe Hastanesi’nde onu ülkenin en başarılı cerrahlarından Deniz Erbil hayata döndürmüştür. Naci, Deniz’e olan vefa borcunu ödemek için ona bir elbise diktirmek istemiştir. Elbise provası için moda evine gelen Deniz, Aliye’yi görür görmez sırılsıklam aşık olmuştur. Üç buçuk yıllık sevgilisi Nur’dan bir kalemde ayrılmıştır. Bir gün Feyyaz’ın bıçaklanıp hastaneye yatırılması sonucunda onu da ameliyat eden Deniz, Aliye’nin Feyyaz’ın yeğeni olduğunu aynı zamanda evli ve iki çocuklu olduğunu öğrenmiştir. Deniz, Aliye ile arkadaş olduktan sonra onun yaşadıklarını görünce Aliye’ye kavuşacağı günü sabırla beklemeye başlamıştır.

Aliye - Deniz Erbil

Aliye – Deniz Erbil

Deniz’in Kardeşi Gülsün

Deniz’in geçmişi ise acılarla doludur. Babası Sefa, Deniz’in annesini aldatıp onları terk etmiştir. Deniz’in annesi üzüntüye dayanamayıp ölmüştür. Sefa’nın başka bir kadından Gülsün isminde bir kızı olmuştur. Gülsün’ün de annesi ölünce Sefa ile Gülsün, baba kız yaşamaya başlamışlardır. Gülsün, abisini çok merak ettiği için babasıyla birlikte onu görmeye gitmişlerdir. Deniz, onları görmezden gelmiştir. Sefa, kalp krizi geçirip ölümden dönmüştür ve bu sayede Deniz ile barışmışlardır. Deniz’in kardeşi Gülsün de Aliye’yi çok sevmiştir.

Ayşe Annesini Çok Özlüyor

Annesi yanında olmayan Ayşe’nin psikolojisi iyice bozulmuş ve sürekli hasta olmaya başlamıştır. Sinan bir süre sonra çocuklarının huzuru için Aliye ile barışmak istemiştir. Sinan’ın annesi İkbal ise karısını aldattığı için Sinan’a kızmamıştır, “erkektir yapar” demiştir. Aliye’ye çekip giderek yuvasını dağıttığı için kızmıştır. Ama İkbal’in anlamadığı şey, o yuvanın Sinan yüzünden çoktan dağılmış olduğudur. Karahanların oturduğu evin emektar hizmetçisi Hasibe’nin kızı Zeliş, Sinan ve İkbal’den gizlice Ayşe’yi Aliye’ye vermeye çalışmış fakat yakalanınca evden atılmıştır. Hasibe, kızına yapılan ayıbı affedemese de yıllarını verdiği İkbal’i yarıyolda bırakmak istememiştir. Meriç ise Aliye’ye destek olmuştur ve o da İkbal’in gazabından bıkıp İstanbul’a taşınmıştır.

Meriç’in Hayatının Aşkı

Meriç, Aliye sayesinde Deniz ile tanışmış ve Deniz ile aynı hastanede çalışan, aynı zamanda Deniz’in çocukluk arkadaşı olan Kahraman ile aşk yaşamaya başlamıştır.

Aliye - Meriç ve Kahraman

Aliye – Meriç ve Kahraman

Sinan’ın Yeni İşi ve Yeni Aşkı

Sinan da bir süre sonra İstanbul’da yeni bir şirket kurarak İstanbul’da yaşamaya başlamıştır. Bir gece barlarda gezerken eski okul arkadaşı Leyla ile karşılaşmıştır. Leyla ile eski samimiyetini yeniden yakalamış ve iş arkadaşı olmuşlardır. Leyla daha sonra şirketin ortağı olmuştur. Bunlardan haberi olan Mücahit ise Sinan’dan intikam alma yolunda Leyla’yı kullanmak istemiştir. Leyla’nın paraya olan zaafını kullanarak Sinan’dan gizli onunla paravan bir şirket kurmuştur. Leyla, Sinan’a ve iş yerine ihanet etmiştir. Mücahit sayesinde yani aslında Sinan’dan çaldığı paralarla çok zengin olmuştur. Her şey çok güzel giderken Leyla kendini iyice kaptırmış ve Sinan’a aşık olmuştur.

Aliye - Sinan'ın İkinci Karısı Leyla

Aliye – Sinan’ın İkinci Karısı Leyla

Aliye Boşanacak Mı?

Sinan belirli zamanlarda Aliye’nin de ona Arda’yı göstermesi şartıyla Ayşe’yi Aliye’ye göstermiştir. Aliye, Deniz’in akrabası olan avukat Mevhibe Kaplan’ın destekleriyle Sinan’a boşanma ve velayet davası açmıştır. Duruşma günü geldiğinde Aliye, hayatının hatasını yaparak boşanmaktan vazgeçmiş ve Sinan’a geri dönmüştür. Bu duruma en çok Deniz üzülmüştür. İkbal, Aliye’yi İstanbul’da da rahat bırakmamış ve Sinan ile Aliye’nin yeni taşındığı eve yerleşmiştir.

Aliye ve Çocukları

Aliye ve Çocukları

Aliye’yi Çıldırtan İşkence

Sinan, Aliye’yi aldatmaya devam etmiştir. Leyla ile sevgili olmuştur. Meriç’in bunu öğrenip ortaya çıkarması üzerine Aliye bu sefer kesin olarak Sinan’dan boşanmaya karar vermiştir. Sinan, Aliye’ye eğer evden giderse çocukların yüzünü göstermeyeceğini söyleyerek tehdit etmiş ve onu eve mahkum etmiştir. Üstelik Aliye’yi kölesi zannetmeye başlamış ve ona defalarca tecavüz girişiminde bulunmuştur. Bu sırada Nusret ve Feyyaz da evlenmişlerdir.

Kaçış Planı

Aliye, ona destek veren herkesle beraber bir kaçış planı hazırlamıştır. Arda ile Ayşe’yi gittikleri bir tiyatroda gizlice kaçırıp Deniz’in onlar için tuttuğu eve doğru arabayla yol almaktayken Sinan onların peşine düşmüş ve Aliye’yi sıkıştırmıştır. Aliye, Sinan’a izini kaybettirmek uğruna bilmediği yollara girmiş ve araba kontrolden çıkıp bir uçurumun dibine sürüklenmiştir. Sinan hemen olay yerine iki farklı ambulans çağırıp birisine çocukları ve kendisini, öbürüne Aliye’yi bindirmiştir. Kaçış planı rotasında Aliye’yi bekleyen Deniz ise kazayı duyunca Aliye’nin olduğu ambulansı çalıştığı Paşabahçe Hastanesi’ne yönlendirmiştir. Aliye’nin ameliyatını Deniz’in ona aşık takıntılı eski sevgilisi Nur yapmıştır ve Aliye’yi hayata döndürmüştür. Bu olaydan sonra Nur, yurt dışına giderek Deniz’in hayatından tamamen çıkmıştır. Sinan ise çocukları başka bir hastanede tedavi ettirdikten sonra yeni bir eve kaçırmıştır. Aliye ise Meriç ile beraber başka bir eve taşınmıştır. Bu süreç içerisinde Aliye’nin yüzünü güldüren tek haber Feyyaz ve Nusret’in bir çocukları olacağı müjdesi olmuştur.

Sinan Çocukları Kaçırıyor

Sinan aylarca Aliye’ye çocukların yüzünü göstermemiştir. Aliye’nin nerde ne yaptığından haberdar olabilmek için de Süheyla ile anlaşmıştır. Süheyla, Aliye’nin attığı her adımı para karşılığında Sinan’a ihbar etmiştir. Aliye, avukatı Mevhibe’nin destekleriyle Sinan’dan boşanmış ve çocukların velayetini almıştır. Ama hak hukuk tanımayan Sinan, çocukları kaçırmaya devam etmiştir. Üstelik Leyla ile evlenmiş ve çocukları üvey anneye mahkum etmiştir. İkbal ise Leyla ile Sinan evlenene kadar Leyla’ya çok iyi davranmış fakat evlendikten sonra cadılığı ortaya çıkmıştır. Hasibe’nin kızı Zeliş üniversiteyi kazanmıştır ve İkbal’in ve Sinan’ın onu affetmesi üzerine annesinin çalıştığı eve geri dönmüştür.

Mücahit’in Aliye’ye Yaptığı Büyük İyilik

Leyla, evde İkbal’in gazabından ve çocukların anneleri için ağlayıp durmalarından ve Leyla’dan nefret etmelerine dayanamamış ve hep mutsuz olmuştur. Buna rağmen Sinan’a aşık olduğu için ondan ayrılmayı göze alamamıştır. Ama orta bir yol bulunması için Mücahit ile birlikte bir plan yapıp çocukları Aliye’ye vermeye niyetlenmiştir. Sinan’ın bunlardan hiç haberi olmamıştır. Leyla ve Mücahit’in iş birliği sayesinde çocuklar annesine götürülmek üzere kaçırılırken İkbal son anda yetişmiş ve Ayşe’yi kurtarabilmiştir. Aliye, Arda’ya kavuşmanın mutluluğunu yaşamış fakat Ayşe olmadığı için hep bir yarısı eksik kalmıştır. Aliye bu süre içinde Deniz’in aşkına karşılık vermeye başlamıştır. Hatta Ayşe’yi de alınca evlenmeye karar vermişlerdir.

Süheyla Deliriyor

Aliye, uzun süredir çalıştığı Naci’nin yanında işlerini çok büyütmüş ve Naci’nin koltuğunun yeni sahibi olmuştur. Bütün bunlara herkes çok sevinmiştir fakat kıskançlıktan gözü dönen Süheyla, ilaçlarını almayı da bırakınca iyice saldırganlaşmıştır. Bir gün Aliye’nin evine hırsız gibi girip onu rehin almıştır. Deniz son anda yetişip Aliye’yi kurtarmıştır. Süheyla’nın Sinan’a laf taşıdığı da ortaya çıkınca Naci onun moda evindeki işine son vermiştir. Mücahit ise bir gün Zeliş ile karşılaşmış ve aralarında yıldırım aşkı başlamıştır.

Sinan’ın Vicdanı Sızlıyor

Sinan, Ayşe’yi yurt dışına kaçırmak için planlar yapmıştır fakat Zeliş’in bunu Aliye’ye bildirmesiyle havaalanında yakalanmıştır. Ama polisleri bile gözü görmeyen Sinan, Ayşe’yi ordan da kaçırıp başka bir eve taşınmıştır. Ayşe’yi Aliye’ye vermemek için inatlaşan Sinan’ın vicdanını yerine getiren şey ise Ayşe’nin geceleri kollarını jiletlediğini fark etmesi olmuştur. Ayşe’yi Aliye’ye götürmek için yola koyulmuştur. Ama Ayşe artık ümidini kestiği için Sinan’a inanmamış ve arabadan inmek istemiştir. Sinan kırmızı ışıkta durunca kendini kapıdan dışarı atan Ayşe, ışık hızıyla ona çarpan bir arabanın altında kalmıştır. Günlerce komada yatmıştır. Aliye bu olayı öğrenince çıldırmıştır. Üstelik Ayşe’nin bir kez kalbi durmuştur.

Ayşe Yaşam Savaşı Verirken Yaşananlar

Aylardır Aliye’nin her anında yanında olan ve hep onu bekleyeceğini söyleyen Deniz ise Aliye’nin en zor gününde onun yanında olmamıştır. Ayşe’nin komada olduğu günler herkesin en zor günüyken bir darbe de Leyla’dan Sinan’a gelmiştir. Mücahit, Sinan’a belgeleriyle birlikte Leyla’nın onu nasıl dolandırdığını ispatlamıştır. Leyla’dan nefret etmiş ve onu hayatından çıkarmak istemiştir. Boşanma davasını da açmıştır fakat Leyla boşanmaya hiç niyetli olmamıştır.

Ayşe’nin ameliyatını yapabilecek en uzman doktor olan Malik Üstündağ yurt dışında olduğu için herkes günlerce ona ulaşmayı beklemiştir. Meriç ve Kahraman olayı öğrenince Kahraman’ın babasına haber vermişlerdir. Malik Üstündağ, Kahraman’ın babasının çocukluk arkadaşı olduğu için rica minnet üzerine bütün planlarını iptal edip Ayşe’nin ameliyatını yapmıştır. Zamanında Deniz’in arkadaşı olduğu için Kahraman ile Meriç’in evlenmesine karşı çıkan Sinan, Kahraman’a karşı bütün ön yargılarından kurtulmuştur.

Deniz’in Büyük Aşkı Bitti Mi?

Aliye’nin en zor günlerinde yanında olmayan Deniz, bunun için Aliye’den özür bile dilemeden ondan ayrılmış ve “sınır tanımayan doktorlar” projesi kapsamında Filistin’e giderek Aliye’nin hayatından çıkmıştır.

İkbal Torunlarına Hasret Kalıyor

Ayşe’nin ölümden dönmesi ve bu süreç içerisinde Leyla’nın Sinan’a attığı kazık ortaya çıkınca İkbal’in de vicdanı yerine gelmiştir. Aliye’ye yıllarca çok çektirdiği için pişman olmuştur. Ayşe iyileşince Sinan ve İkbal, onu Aliye’ye vermişlerdir. Sinan çocukları aylarca annesiz bırakmış olmasına rağmen Aliye çocukların babasız kalmasını istememiş ve Sinan’ın istediği zaman çocukları görmesine izin vermiştir. Fakat İkbal’e olan öfkesi hiçbir zaman geçmemiştir ve İkbal’in torunlarını görmesine müsaade etmemiştir.

Aliye - İkbal Karahan

Aliye – İkbal Karahan

Geçmişten Gelen Büyük Hesaplaşma

Aynur’un kocası Ramazan bir kavga sırasında öldürülmüştür. Mücahit’in Zeliş ile Aynur’u tanıştırması üzerine Aynur ve Zeliş çok yakın arkadaş olmuşlardır. Zeliş, Aynur’un geçmişini bilmediği için iş arayan Aynur’u, sekreter arayan Aliye’ye önermiştir. Aynur, bir zamanlar yerinde olması gerektiğini düşündüğü Aliye’ye önyargılıyken onun kendisine çok iyi davrandığını görünce Aliye’yi çok sevmiş ve onun sekreteri olarak işe başlamıştır. Çocuklarla ilgili konuşmak için Aliye’nin iş yerine gelen Sinan, Aynur ile karşılaşmış ve geçmiş günahlarının pişmanlığıyla yüzleşmiştir. Üstelik yıllar önce Aynur’un onu terk ettiğini değil, İkbal’in onları kovduğunu öğrenince daha perişan olmuştur. Sinan bunları annesiyle konuşmuştur ve İkbal ne kadar günahkar bir insan olduğunu bir kez daha anlamıştır.

Sinan Leyla’dan Kurtulup Yeniden Aliye ile Evlenmek İstiyor

Sinan, Aliye’ye ne kadar aşık olduğunu tamamen anlamıştır ve bir daha ona karşı hata yapmayacağına emin olmuştur. Ama Aliye’ye bu zamana kadar yaşattırdıkları yüzünden ondan af dilemeye bile yüzü olmamıştır. Sinan, Leyla’dan da boşanmak için uğraşırken Leyla’nın hamile olduğunu açıklamasıyla sarsılmıştır. Leyla’ya şirketin yarısını alması karşılığında çocuğu aldırmasını teklif etmiştir. Leyla ise Sinan’ı sevdiği için ve o çocuğun Sinan ile arasındaki tek bağ olduğunu bildiği için bunu kabul etmemiştir.

İkbal’in Vicdan Azabı

İkbal günler süren baş ağrılarının ve vicdan azabının ağırlığına dayanamayarak beyin kanaması geçirmiştir. Torunlarının yüzünü görmek ve Aliye’den helallik istemek için hasta yatağında Sinan’a yalvarmıştır. Aliye, İkbal’in hakkı üstünde kalmasın diye onu affetmiş ve Arda ile Ayşe’yi hastaneye götürmüştür. İçindeki vicdan azabından kurtulmuş olan İkbal o an vefat etmiştir.

Aliye - İkbal Hanım'ın Vicdan Azabı

Aliye – İkbal Hanım’ın Vicdan Azabı

Leyla’nın Yenilişi

Bir süre sonra Leyla’nın bebeği karnında ölmüştür ve Leyla’nın annesinin bunu Mücahit’e söylemesiyle birlikte Mücahit’ten Zeliş’e, Zeliş’ten Meriç’e ve Meriç’ten Sinan’a bu haber ulaşmıştır. Sinan kesin olarak Leyla’dan kurtulduğuna sevinmiştir. Leyla ise bir kurnazlık yapmak istemiş ve Sinan’ın onu hala hamile olarak bildiğini zannederek şirketin yarısı karşılığında çocuktan vazgeçeceğini söylemiştir. Sinan’ın Leyla’ya “Ben kararımı değiştirdim, sen doğur bu çocuğu” demesi üzerine Leyla mağlubiyetini anlayıp Sinan’ın hayatından çıkmıştır.

Aliye Finalinde Yaşananlar

Aliye’nin final bölümünde ise bir ay sonrasında yaşananlar anlatılmıştır. Artık bütün sırlar açığa çıkmıştır. Final bölümünde Meriç ile Kahraman evlenmişlerdir. Aliye çocuklarla birlikte tatile çıkmıştır. Sinan da iş bahanesiyle onların bulunduğu yere gidip tatile katılmıştır. Sinan, Aliye’nin aşkından öldüğünü iyice anlamış ve bir umuda tutunarak ona evlenme teklifi etmiştir. Aliye, Sinan’a hiçbir cevap vermemiştir ve dizi burada son bulmuştur.

Aliye Son Sahne

Aliye Son Sahne

Aliye Müziği

Aliye’nin yayınlandığı yıllarda Kıraç’ın yaptığı efsane jenerik müziği herkesin diline dolanmış ve her yerde “Aliye müziği” diye konuşulmuştu. Bu efsane diziyi hatırladıktan sonra müziğini de dinlemiş olalım.

Aliye Müziği

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.