Enerjinizi Açığa Çıkarmak İçin Yapabileceğiniz 10 Temel Adım

Enerjinizi Açığa Çıkarmak İçin Yapabileceğiniz 10 Temel Adım

Enerjinizi Açığa Çıkarmak İçin Yapabileceğiniz 10 Temel Adım

Enerji; hayatımızda değişiklikler yapmak için bize gerekli olan bir ihtiyaçtır. Bazen hayat bizi o kadar yormuştur ki bir adım atmaya bile halimiz kalmaz. İşte o anların temelinde ne yatıyor? Neden böyle bir ruhsal çöküntü içine giriyorsunuz? Başkaları hayatında mutlu ve düzendeyken sizinki neden onlar gibi olmuyor?

Ruhsal çöküntüye neden olan 10 maddeyi sıraladık. Hadi gelin enerjik, pozitif yıllarımıza tekrar geçelim.

Kendinizi Suçlamayı Bırakın

kendini-suclamak

Enerjinizi Açığa Çıkarmak İçin Yapabileceğiniz 10 Temel Adım

” Her sabah aynanın karşısında yine yine lanet ediyorum kendime. Başaramadığım şeyler yüzünden bu hale geldim. İnsanlar beni artık hep ezecek, benim hayatım hep negatif gidecek. ” gibi düşünceleri kendinizden uzaklaştırın. Aynanın karşısına geçin; kendinizi kabullenmeyi, suçlarınızı kabullenmeyi dileyin.

Kendi vücudunuzda beğenmediğiniz yerleri eleştirmektense beğendiğiniz yerlerin varlığını keşfedin.

Başkalarını Mutlu Etmeye Çalışmayın

Başkaları mutlu olacak diye; sizi sevmeyen insanlara enerjinizi harcamaya kalkmayın. Tam aksine, sizi seven insanlarla birlikte enerjinizi harcayın. Onlarla dolu dolu vakit geçirip hayatınızı güzelleştirin. Ailenize, sevdiklerinize enerjinizi harcamanız sizi mutlu edecek, endişelerinizi azaltacaktır.  İnsanlarla aranızdaki bağı hiçbir zaman koparmayın, sizi ayakta tutan kendi enerjinizin yanında; sevdiklerinizin enerjisi olacaktır.

Kendinize İnanın

Yaptığınız işi ciddi olarak yapmaya özen gösterin. Yapmacık olmadan, elinizden geldiği kadar, sevebildiğiniz kadar yapın bu işi. Sadece işte geçerli değil tabii ki. Her konuda kendinize inanmanız gerek. İş hayatı, aile hayatı, spor hayatı vs. kendinizin özgüven değerini sorgulamaktan çekinmeyin.

Çocuklar gibi Yaşayın.

Derken ne demek istedim?

Çocuklar dünyadaki en masum canlılardan birisidir. Yalan bilmezler, kin bilmezler vs. vs.

Her zaman içinizde bir çocuğun yaşadığını hissederek yaşayın. Kendinizi bir çocuk yerine koyup vicdanınızın rahat ettiği şekilde yaşayın.

Ağzınızdan Çıkana Dikkat Edin

[quote]Söz ağızdan çıkana kadar senin esirindir. Ağızdan çıktıktan sonra sen onun esiri olursun.[/quote]

İnsanlarla konuşurken kime ne söylediğinizi fark ederek söyleyin. Birisine incitmeden, yanlış birşey yapmadan önce karşınızdakini kaybedebileceğinizi göz önünde bulundurun.

Olumsuz Düşünmekten Vazgeçin

Olumsuz düşünmek, olumlu düşünmekten daha kolaydır. Çünkü beyin olumsuzu daha kolay yapabileceği için her zaman onu seçer. Ama siz kendi enerjinizi kullanabiliyorsanız olumsuz düşünceleri olumlu düşüncelere çevirebilirsiniz. Gerçekten istediğiniz düşünce her ne olursa olsun, enerjinizi pozitif anlamda kullanabilirseniz düşüncelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gelecek Kaygısını Bırakın

Gelecek kaygısı duyaraktan enerjinizin hapsolmasına neden oluyorsunuz. Eğer kaderinizde güzel bir sabah varsa elinizden onu kimse alamaz. Ama  bu sabahı berbat etmek istiyosanız; o zaman da kimse engel olamaz. İyiyi veya kötüyü değiştirmenin yolları sizin elinizde. Akışı anlık olarak kontrol edebilirsiniz geçmişi veya geleceği konntrol edemezsiniz.

Karşılaştırma Yapmayın

İnsanlar üzerinde, kendiniz üzerinde kıyaslama yapmayın. Siz bir eşya değilsiniz. Başkalarıyla aynı olamazsınız.  Her yapılan işin bir sonucu, bir değeri vardır. Sizde bu işin sonucunda ne hak etmişseniz onun ne bir azını ne bir çoğunu değil, hakkınız neyse onu alırsınız.

Yerinde Gülümsemeyi Bilin

Pozitif olmak için gülümseyin

Pozitif olmak için gülümseyin

Size değer veren birinin yanında mısınız? Onun yanında kendinizi kasmayın, duygularınızı açığa çıkaraktan rahat edin.

Kin Beslemeyin

Birisi size kötü birşey yapmış olabilir yada benzer bir olay olabilir. Bu olaylar için başkalarını damgalamayın. İnsanlarla aranızdaki enerjiyi yok etmenin yollarını bulun.

Gülen, Neşeli İnsanlarla Birlikte Zaman Geçirin

Mutlu insanların yanında vakit geçirdiğinizde, sizde mutlu olmayı öğrenirsiniz. Olumsuz enerjileriniz yok olur ve ortama ister istemez uyum sağlayamaya başlarsınız.

Enerjinizi yükseltmek için benzer konuları aşağıda listeledim. Bunlara da göz atabilirsiniz;

Hayata Barış Dolu Bakmak İçin İnanmak Zorundasınız

İnsanlarla aranıza sınırlar koyun

Mutluluk Sözleri Resimli

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.