Hayata  farklı acılardan bakmak  için çok geç kalmadınız korkunuz yavaş yavaş azalıyor ve mutluluğu yelken açıyorsunuz .

Hayata barış dolu bakmak için

1-) Sadece biraz cesaret

2-) Çılgın olabilmek için özgüven

3-)  Hiç birşeyi kafaya takmamak için  biraz bencillik

4-)  istediklerinize ulaşa bilmek için  biraz hayalprest

olun

Ufak bir  hikaye ile başlayalım :

Bir at terbiyecisinin yedinci sınıfa giden oğluna okulunda bir kompozisyon ödevi verilir. Kompozisyonunun konusu,öğrencilerin gelecekte ne yapmak istedikleri üzerinedir Çocuk altı sayfalık bir kompozisyon yazar.Gelecekte bir at çiftliğine sahip olmak istediğini belirtir ve bunu bütün detaylarıyla anlatır.İki yüz dönümlük arazi üzerine kurulan çiftliğin çizdiği planında binalar ahırlar ve koşu yolları vardır.Hatta sekiz yüz metre karelik çiftlik evinin ayrıntılı çizimini dahi yapmıştır.Arzuladığı,yüreğinde hissettiği hayalinin anlatımını tüm detaylarıyla kağıda dökmüştür.Kompozisyonunu öğretmenine verir ve iki gün sonra geri alır.Kağıdın ortasında kocaman bir sıfır ve “Beni Gör!”notu yazılmıştır.


Neden sıfır aldığını öğretmenine sorar.Aldığı cevapsa,”Bu senin için gerçekçi bir hayal değil.Paranız yok.Gezginci bir aileden geliyorsun.At çiftliği kurman için çok paraya ihtiyacın var.Bunu başarman imkansız.”olur.Ardından da,”Eğer kendine daha gerçekçi hedefler belirleyip kompozisyonunu tekrar yazarsan,sana yeniden not veririm.”der.Çocuk evine döner ve üzerine düşünür.Babasına danışır.Babası,”Bu konudaki kararını kendin vermelisin.

Bu senin hayatın için oldukça önemli bir seçim.”der.Birkaç gün düşündükten sonra,kompozisyonunu değiştirmeden olduğu gibi öğretmenine tekrar geri verir.Öğretmenine,”Siz verdiğiniz notu değiştirmeyin,ben de hayallerimi.”der.O yedinci sınıfa giden çocuk bugün iki yüz dönümlük arazi üzerine kurulmuş sekiz yüz metre karelik evinde oturuyor.Yazdığı kompozisyon ise şöminenin üzerinde çerçevelenmiş asılı duruyor.

Sizi kısıtlayanların kimlerin olduğuna karar verin hayalleriniz gerçeklere dönüşübilir hayallerinizin peşinden koşmalısınız ve hayatın farkına varmalısınız. İnanmak bir şeyin nasıl olduğu konusunda emin olmaktır ve tamamen  kendi bakış açımıza göre oluşur.Düşüncelerimizi sorgulamadan yada yargılamadan bir kaç kez düşündükten sonra gerçekleşmiş olarak kabul edilir.

Hayatınızda caresizligi, guven eksikligini ve korkuyu bircok kez hissettiniz. Bu hisler simdiye kadar sizinle birlikte yasadı. Yolculugumuz, bunların ustesinden gelmenin yolculugudur.de1

Daha iyi bir yasama sahip olma arzunuzu sezebiliyorum. Daha buyuk başarılar arzuluyorsunuz. Ama öte yandan, kendinizi bir çıkmazın içinde hissediyorsunuz. Geçmisiniz hayal kırıklıklarıyla dolu. ‘Kaderim belki de bu.’ diye düşündügünüz zamanlar var. Anlamsızca uzun saatler televizyon seyrediyorsunuz. Sanki bir şeylerden kaçıyorsunuz. Kendinize saygınız azaldı. Nüfus cüzdanınız aksini iddia etse de, yaslandıgınızı hissediyorsunuz. Hiçbir şey yapmaya enerjiniz yok. Kendinizi eve zor atıyorsunuz. Kendinize kızgınsınız, hayata kızgınsınız. Bir ışık görseniz, pesinden gideceksiniz. Tutunacak bir dal bulsanız, bırakmayacaksınız. Bir çıkış noktası ya da bir başlangıcı noktası arıyorsunuz.

Sizinle paylaşacaklarımın, hayatınızı degiştirme potansiyeli var. Bu yüzden zihninizi ve kalbinizi açmanızı istiyorum. Kalbinizi de açmanızı istiyorum, çünkü bazı mesajlar kalpten kalbe gidecek.

Ayrıca Herşeye aynı açıdan bakarsan, hep aynı şeyleri düşünürsün. isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.