Herşeye aynı açıdan bakarsan, hep aynı şeyleri düşünürsün. Hayatında birşeyi yada birşeyleri değiştirmek istiyorsun, ama sonuç hep aynı oluyor değil mi? Sonra sen düşünüyorsun “Ne yaparsam yapayım hiçbir şey değişmiyor!”. Sonra içine kapanıyorsun. Kendini sorguluyorsun. Kendini üzüp, moralini bozup bu durumu depresyona kadar uzatıyorsun.

Sen neden bu kadar şeye takılıyorsun ki? Taktığın şeylerin ipi sadece ama SADECE senin elinde mi? Başkalarını ilgilendirmiyor mu? Cevabın “Evet ilgilendirmiyor.” gibi birşeyse yanlış düşünüyorsun bence. Baya o taktığın sorun başkalarını da ilgilendiriyor. Başkaları da aynı şeyleri düşünüp sorunu kafalarında büyütüyorlar.

Peki aklına takılan sorunu başkalarıyla paylaşmayı denesen? En yakın hissettiğin kişiye? Yada kimseye yakın hissetmiyorsan git bul dışarıda boş oturan birisini, anlat sorununu. Karşındaki tanımadığın kişinin senin hakkındaki düşüncelerini dinle. Sonra bak bakalım sen mi kendini boşu boşuna yoruyorsun? Yoksa ciddi anlamda sorunların mı var?

Ciddi anlamda sorunların var mı?  İnsanlar anlamıyor bazı şeyleri, bazen olayın bambaşka tarafından düşünüyorlar değil mi? Senin hassasiyetini hak etmeyecek kadar düşünüyorlar hemde… Sen onu bunu kafana takıp neden böyle yaptı acaba? Neden şöyle davranmıyor gibi sorular beynini yerken, o k*çını yırtarcasına gülüp eğleniyor.

Tamam tamam tamam kabul ediyorum sorunluyuz birazCIK. Ama en büyük sorunumuz özsaygımızın olmamasından kaynaklanıyor. Başkalarına verdiğin 5 değer, sana 2 değer olup sana dönünce daha değer bekliyorsun değil mi? Ama gelmeyecek işte o değer. Yok. O kadar.

Ben aslında bunun çözümünü çok iyi biliyorum. Çok kolay hemde. Atalarımız ne demiş? “Azı karar, çoğu zarar.” Herşeyin bir değeri var. Hak edene hak ettiğinden fazla değer verirsen ağzına da s*ıçar, köpek de çeker.  Git önce kendine verdiğin değeri düşün sonra sorunlarını düşün. Amaa diyorsan ki ille de ben başkalarını düşünücem, hay hay efendim… Kendini bırak istediğin kişiye seni istediği gibi istediği yerde kullansın? Karar tamamen senin kaç yaşında olursan ol kendi özüne saygın yoksa başkalarına köle olmaktan başka birşey yapmazsın.

Olaylara bakış açını değiştirmeyi denedin mi peki? Kendinle ilgili olumlu yönlerini, başkalarının tarafından beğenilen yeteneklerini? Değerlendirmedin bence. Onlarıda at sepete. Mutlu olmak senin en doğal hakkın. Özgürce!

Mutluluk, insanların senin hakkında ne düşündüğünü umursamamaktır.

Mutluluk, insanların senin hakkında ne düşündüğünü umursamamaktır.

Ayrıca Resimli Mutluluk Sözleri için alttaki linke tıklayınız.

Mutluluk Sözleri Resimli

4 Responses

  1. Umayya

    Okurken kendi kendine konusuyormus hissi veriyor. Guzel. Emeginize saglik. Akici bir anlatiminiz var.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.