İnstagram’da Hikayeye Nasıl Link Verilir?

İnstagram Story Link Bağlantı Ekleme

İnstagram Story Link Bağlantı Ekleme

Herkese merhaba AktifGelişim takipçileri. Bugün sizler için “İnstagram Hikayesine Link (Bağlantı) Nasıl Verilir?” sorusunun cevabını paylaşacağız. Bu yazımızda bulacağınız benzer başlıklar ise;

  • İnstagramda link paylaşma,
  • İnstagram story’de link paylaşma,
  • İnstagram fotoğrafa link ekleme,
  • İnstagram link nasıl paylaşılır,
  • İnstagram link ekleme  gibi başlıklar ele alınacaktır. Umarız sizler için faydalı ve yararlı bilgiyi aktarabiliriz. Eğer aklınızda bir soru varsa veya herhangi bir problem yaşamanız durumunda bu konunun altına yorum atabilirsiniz.

İnstagram Hikaye Nedir?

İnstagram Hikaye (Story) paylaşımı 2016 yılında kullanıcıları için üretilen, kulanıcıların günlük yaşamlarındaki anları 24 saatlik sürede yayınlayabileceği İnstagram özelliğidir. Bu özelliği İnstagram’a kayıt olan tüm kullanıcılar kullanabilir fakat bazı özellikleri kullanıcılar için de kısıtlanmıştır. Bunlardan birisi de İnstagram Story‘de Link Paylaşımı olmuştur.

İnstagram Hikayesinde Nasıl Link Verilir?

İnstagram hikayenizde link paylaşımı yapabilmeniz için belli başlı kriterler var. Bu kriterleri yapmanız durumunda İnstagram Story kısmında istediğiniz kadar takipçi ve ziyaretçilerinize İnstagram içi ve dışı link paylaşımında bulunabileceksiniz.

  • Bu kriterlerden birincisi hesabınızın İşletme Profili olarak kullanılıyor olması gerekmekte. Bunun için endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü bu özelliği aktif edebilmek oldukça basit bir işlem. İlk önce hesabınızın seçenekler kısmına girip İşletme Profiline Geç butonuna tıklayın. Ardından sizi Facebook’a yönledirecek ve oradan da İnstagram hesabınızı bir Facebook Sayfasına bağlamanız istenecektir. Mevcutta bulunan Facebook sayfalarınızdan birine bağlayıp işletme profiline geçebilirsiniz. İnstagram İşletme Profili ile gerekli adımları yaparak hesabınızda olup bitenleri daha detaylı görebilir ve instagram işletme profiline geçme adımını tamamlayabilirsiniz.
  • Eveeet. Şimdi İşletme profiline geçtik; iyi, güzel. Fakat şimdi bizleri daha çok zorlayabilecek bir kısım var. İnstagram hikayesinde link paylaşmak için mevcut takipçi sayınızın 10.000 ve üzeri olması gerekiyor. Eğer takipçileriniz az ise İstagram Takipçi Satın Al sayfasına gidip uygun fiyatlara takipçi satın alıp İnstagram Link paylaşma özelliğini aktif edebilirsiniz.
  • Ve son olarak da İnstagram hesabınızın Telefon onayı ve E-Posta onayı doğrulanmış olması gerekmekte. Eğer onaylı değilse bu ikisini de onaylayın.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.