İslamiyet

İslamiyet

Sevgili okuyucum, şu anda bu yazıyı okumaya başladığına göre ya rastgele denk geldiği için uğraşamam deyip hemen sayfayı kapatacaksın yada gerçekten başta ülkemizin olmak üzere bütün bir İslam coğrafyasında oluşan ve her geçen gün şiddeti artan olaylardan seninde canın fena halde sıkılmış durumda. Eğer öyleyse gel gönül birliği yapalım evet sadece iki kişi ile olmaz belki ama bunu sadece sen okumayacaksın basta iki kişi sonra dört kişi sonra yirmi dört kişi .. böyle böyle sayımız artacak… Çünkü bu şekilde devam etmez bizler sustukça,hak hakikat konuşmayacaktır. Bizler günlük yaşantımız içerisinde boğulup giderken, zamanımızı çürütüp harcarken, bir yerlerde annelerimiz,babalarımız,kız kardeşlerimiz , erkek/kız çocuklarımız katledilmekte. Biz sustukça bir yerlerde müslüman kadın kardeşlerimizin iffetlerine laf edilmekte hatta bizden ses çıkmadığını gördükçe birileri daha bir kudurmuşça saldırıyor değerlerimize. Biz sustukça kalbimiz kararıyor, hiçbir şey olmamış gibi yaşarken etrafımızda aynı kıbleye yöneldiğimiz aynı peygambere iman ettiğimiz,aynı kitabı okuduğumuz, ayni Rabb’ e iman ettiğimiz insanlar fosfor bombalarıyla , kimyasal silahlarla, tanklarla,tüfeklerle ,otomatik silahlarla katlediliyorlar. Sevgili peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)in bu öğüdü bize ne kadar da lazım “Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.” Hangi insan hakları,hangi kitap,hangi kanun, hangi insaf çocuklara, kadınlara, genç kız ve oğlanlara bu zulmü reva görür. Erkeklerimize kadınlar ve çocuklarına güzel bir aile ortamı verip onları mutlu etmek ve gelecek adına umut oluşturmak düşerken neden savaşlarda onları yetim, dul bırakmak düşer. Elbette ki Allahın kanunları işliyor onun kaderi nizam görüyor lakin biz gereği kadar bir olmayıp, selamı aramızda yaymayıp , birbirimize kin ve adavet pay biçtiğimiz için kaderimize zorlu bir imtihandan başka bir şey düşmez. O imtihanı kolaylaştırmak bizim elimizde . Onlara yardim etmek her Cumadan sonra bağış kutusuna beş on lira atmak olamaz. Sesimizi yükseltmeliyiz , bu devirde cihad silahla, topla, tüfekle değil; kalemle ilimle, bilgiyle yükselip ,teknolojiyle onlara üstünlük sağlamak ve onlara bağımlı değilde onları bağımlı yapmakla olur. Yapılan bu zulmü her şekilde kamuoyuna duyurulup halki bilinclendirerek olur. İlimle hakikatle başka gönüllere ulaşmakla olur. İslamin güzelliğini , gerçek adaletini , ustun ahlakını insanlara gösterip onları kazanmakla olur.Sevgili kardeşlerim Selamı yayginlastirmakla,insanlara “Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Beraktuhu” cümlesinin anlamini ve ” Bismillahirrahmanirrahim” un gücünü göstermekle olur. Biz eğer “Dünyayı biz mi kurtaracakmışız ?” mantığıyla devam edersek; Evet kurtaramayız. Ama eğer imanla gönülden inanarak başlarsak bir şeylere o zaman bütün kapilar açılacaktır evvelallah..
Bunun tamamını okuduysan ve gerçektende öyle bundan sonra susmak yok en azından yakin cevremdekileri uyarip hakikatleri arastirayim dediysen, ne mutlu bana ne mutlu bütün Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve resuluhu diyen herkese..
Esselamu Aleykum…

2 Responses

 1. Mert

  Değerli yazılarınız için teşekkür ediyorum. Bu duyarlı insanlar olduğu sürece iyi şeylerin yok olacağına inanmıyorum. Siz varsanız bizde sizin yanınızdayız her zaman.

  Cevapla
  • Mesut KAMAN

   Eyvallah biz değerli yorumunuz icin çok tesekkur ediyoruz bunlari duymak duyurmak hepimizin görevi,elbette ülkemizde yakin zamanda terör olayları artarak devam ediyor bundan sonra öncelikli hedefim bu olayların amaci halkimizi yipratmak ve aramiza nifak tohumları ekmek olduğunu açıklamak elimden geldigince birilerine ulaştırmak olacak inşaallah. Bu uğurda küçük büyük herkesin desteğine muhtaciz tamda bu noktada sizin gibi değerli ve duyarli insanlar bizim umud kaynagimiz oluyor.

   Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.