Kadın İsterse

Herkese merhabalar. Geçtiğimiz günlerde başladığım “Nostaljik Türk Dizileri” yazı serisine bugün Kadın İsterse dizisini ele alarak devam ediyorum. Daha önce birkaç tane eski diziyi yad ederek geçmişe bir yolculuk yapmıştık. Bu konuyla ilgili önceki yazılarıma bu yazının sonundaki başlıklardan ulaşabilirsiniz. Bu arada Kadın İsterse dizisinin yazısında da büyük ölçüde spoiler olduğunu da hatırlatmış olayım.

Kadın İsterse Dizisinin Oyuncuları

2005 – 2006 yıllarında ilk 26 bölümü Star TV’de, son 26 bölümü Show TV’de olmak üzere toplam 52 bölüm yayınlanmış Kadın İsterse’nin oyuncu kadrosu; Hülya Avşar (Canan – Duygu), Cihan Ünal (Zafer), Zerrin Sümer (Fatma), Derya Baykal (Selin), Kazım Akşar (Cavit), Burçin Terzioğlu (Demet), Vildan Atasever (Buket), Deniz Çakır (Alev – Ayşe), Turan Özdemir (Binali) gibi usta isimlerden oluşmaktadır.

Kadın İsterse Oyuncuları

Kadın İsterse Oyuncuları

Kadın İsterse Birinci Sezon (2005 – Star Tv)

2005 yılının ilk günlerinde Star Tv’de yayınlanmaya başlamış olan Kadın İsterse dizisinde aldatılan bir kadının kocasından intikam alma hikayesi anlatılmaktadır.

Kocam Beni Aldatıyor

Canan ve Zafer yıllar önce birbirlerine aşık olup evlenmişlerdir. Bu evlilikten Demet ve Buket adında iki kızları olmuştur. Canan, yıllar boyunca kocasına adeta annesiymiş gibi davranmıştır. Çocuklarla ve ev işleriyle uğraşmaktan kendine ayıracak vakti kalmamıştır. eski güzelliğinden eser kalmayınca kocası Zafer yeni arayışlar içerisine girmiştir.

Kadın İsterse Canan'ın Yaşlı Hali

Kadın İsterse Canan’ın Yaşlı Hali

Kedi Köpek Gibi Didişen Kardeşler

Canan ve Zafer’in büyük kızları Demet, hukuk fakültesinde son sınıf öğrencisidir. Çok çalışkan, düzenli ve titiz olan Demet, kendinden birkaç yaş küçük kardeşi Buket ile devamlı didişir. Buket ile Demet birbirinin zıttı karakterlerdir. Buket, Demet’in aksine tembel, düzensiz, özgürlüğüne düşkün rahat bir kızdır. Ama ortak bir çıkarları olduğu zaman can ciğer kuzu sarması kesilirler.

Zafer çocuklarını çok sevse de onlara hiç vakit ayıramamıştır. Canan de onların her anında yanında olmuş ve Demet’e “Büyük Cadı”, Buket’e “Küçük Cadı” ismini takmıştır.

Evin Sevimli Yardımcısı Fatma

Canan ve Zafer’in yardımcıları Fatma, yıllardan beri onlarla aynı evde yaşamaktadır. Adeta aileden biri olmuştur. Fatma’nın hüzünlü bir hikayesi vardır. Yıllar önce Canan ve Zaferlerin evinde beraber çalıştıkları kocası Binali, genç ve güzel bir kadın bulunca Fatma’yı terk edip gitmiştir.

Neşeli Dostlar Cavit Ve Selin

Canan ve Zafer’in en yakın arkadaşları Selin ve Cavit’tir. İkisi de birbirlerini çok sevmektedir fakat Cavit’in gözü hep dışarıdadır. Selin çoğu zaman Cavit’i onu aldatırken yakalar ama Cavit her seferinde çok usta planlar yaparak karısına onu aldatmadığına ikna eder. Selin’in aldatıldığını Canan ve Zafer bilmekte fakat evlilikleri bozulmasın diye Selin’e söylememektedirler.

Cavit’in çapkınlık yaparken kullandığı klişe bir sözü vardır. Genelde Zafer ile her zaman gittikleri barda güzel bir kadın görünce yanına gidip “Siz daha önce bu bara gelmiş olamazsınız, eğer gelmiş olsaydınız mutlaka hatırlardım. Hafızam çok güçlüdür, böyle bir güzelliği asla unutmam” der ve üç yıl önce boşandığını, şu an bekar olduğunu söyler. Çoğu zaman da Selin’e yakalanmıştır ama her seferinde suçsuz olduğuna Selin’i ikna etmiştir.

Kızıl Kafalı Asistan Alev

Zafer, Canan ile olen sıkıcı evliliğinden bunalmış ve asistanı Alev ile aşk yaşamaya başlamıştır. Zafer, Alev’e kendini çok fazla kaptırmış ve bu yüzden Canan ile boşanmayı bile göze alarak her şeyi Canan’a anlatmıştır.

Kadın İsterse Alev

Kadın İsterse Alev

Canan’ın İntikam Planı

Aldatıldığını önceden beri hisseden Canan, gerçeği Zafer’in de ağzından duyduktan sonra mükemmel bir intikam planı hazırlamıştır. Zafer ile sorunsuz bir şekilde boşanmıştır ve herkese Almanya’daki dayısının yanına gideceğini söyleyerek evden ayrılmıştır. Zafer ve Alev evlenip aynı evde kızlarla ve Fatma ile yaşamaya devam etmişlerdir.

Canan ise herkesi Almanya’da olduğuna ikna etmiştir. Fakat aslında Türkiye’de kalmış ve Zafer’den intikam alabilmek için kısa bir süreliğine onun hayatından çıkmıştır. Çok ciddi estetik ameliyatlar geçirmiş ve bambaşka bir kadına dönüşmüştür. Zafer’in hayatına yeni birisiymiş gibi girerek ondan intikam almaya başlamıştır.

Eski Asistanım Yeni Karımsa Yeni Asistanım Eski Karım Mıdır?

Bütün ameliyatlar tamamlandıktan sonra bambaşka bir kadın haline dönüşen Canan, kendine Duygu ismini takmış ve Cavit ile Zafer’in sürekli gittikleri barda karşılarına çıkmıştır. Önce Zafer’in patronunun kanına girerek Alev’i işten attırmış ve Zafer’in yeni asistanı olmuştur. Zafer’in hayatına ciddi darbeler vurarak ona acı çektirmeye başlamıştır. Alev ile de yakın arkadaş olmuş ve yüzlerine gülüp kuyularını kazmıştır.

Kadın İsterse Canan - Duygu

Kadın İsterse Canan – Duygu

Çapkın Cavit’in Büyük Hatası

Duygu’nun aslında Canan olduğunu hiç kimse bilmemektedir. Fakat Cavit, çok genç ve güzel bir kadın haline gelen Canan’ı Duygu zannettiği için onu devamlı taciz etmiştir. Duygu, bundan kurtulabilmek için Cavit’e Canan olduğunu söylemiştir ve bu sırrı bilen ilk kişi olmuştur.

Fatma’nın Hanımıyla Buluşması

Canan’ın Duygu’ya dönüşmek için geçirdiği ameliyatlar sırasında yanında kaldığı akrabası Asuman, çok ağır bir hastalığa yakalanınca Canan ona tedavi parasını göndermek için evde sadece kendisinin ve Fatma’nın bildiği gizli para kasasını açmıştır. Fatma, Duygu’yu kasadan para alırken görünce onun aslında hırsız olduğunu düşünmüş ve Duygu ile tartışmaya başlamıştır. Duygu çaresiz kalıp Fatma’ya bütün gerçekleri anlatmıştır. Duygu’nun aslında Canan olduğunu öğrenen ikinci kişi de Fatma olmuştur.

Eski Dostların Yeniden Buluşması

Cavit, Duygu’nun aslında Canan olduğunu öğrendiği için onunla gizli gizli sohbet etmekte ve Zafer ile ilgili planlarında ona yardım etmektedir. Selin bunları yanlış anlamış ve Duygu’nun Cavit ile kırıştırdığını düşünmüştür. Duygu’dan hesap sormaya gidince Duygu çaresiz kalıp Selin’e de her şeyi anlatmak zorunda kalmıştır.

Zafer’in Asistan Fantezisi

Alev ile evliliğinden de mutsuz olmaya başlayan Zafer, yeni asistanı Duygu’ya aşık olmuştur. Aslında Zafer’in aradığı iki şey vardır. Canan gibi şevkatli, Alev gibi seksi bir kadın aramaktadır. Duygu’da bunların ikisi de vardır. Zafer aradığı gerçek aşkın Duygu olduğuna emin olmuştur. Duygu, Zafer’in ona aşık olduğunu anladıktan sonra ona aşk acısı çektirmeye başlamıştır.

Büyük Cadı Annesine Kavuşuyor

Demet, Duygu’da bir tuhaflık olduğunu en başından beri hissetmiştir. Duygu bir gün çantasını Demet’in yanında bırakıp Fatma ile kahve içmeye kış bahçesine inmiştir. O sırada Demet, Duygu’daki tuhaflığın ne olduğunu öğrenmek için çantasını karıştırınca annesinin kimliğiyle karşılamıştır. Önce kendi telefonundan Canan’ı aramış ve Duygu’nun telefonunda yazan ismin “Büyük Cadı” olduğunu görmüştür. İyice emin olmak için Buket’e haber verip annesini aramasını istemiştir ve yine Duygu’nun telefonunda “Küçük Cadı” ismini görünce Duygu’nun bu zamana kadar kırdığı potları hatırlamış ve parçaları birleştirip gerçeği öğrenmiştir. Duygu, telefonun çaldığını duyunca Demet’in yanına gidip Buket ile Canan olarak konuşmuştur.

Küçük Cadı Annesine Kavuşuyor

Neredeyse herkes Duygu’nun Canan olduğunu öğrenmiştir. Uzunca bir süre Buket’ten de sakladıktan sonra Duygu’nun gittiği diş doktoruna Buket de gidince Duygu, kendini dişçisine Canan olarak tanıttığı için gerçek ortaya çıkmıştır. Artık bu büyük sırrı bilmeyen sadece iki kişi vardır: Alev ve Zafer.

Fatma’nın Geçmişiyle Yüzleşmesi

Fatma’nın yıllar önce onu terk eden kocası Binali, yeni karısından ayrılıp Zaferlerin yanında çalışmak için geri dönmüştür. Fatma ile yeniden barışmak istemiştir fakat Fatma haklı olarak Binali’ye çok sert davranmıştır.

O Kadın Bu Evde

Zafer’in Duygu’ya aşık olmasıyla birlikte Alev ile evliliğinde büyük sorunlar yaşanmaya başlamıştır. Alev çok mutsuzdur ve Canan’ın yakınlarında bir yerlerde olduğunu, evliliğine zarar vermeye çalıştığını hissetmiştir. Fakat bunu Zafer’e ispat edememiştir. Zafer’in hayatından bir süre uzaklaşmak istemiş ve arkadaşı Aslı’nın yanına yerleşmiştir. Bir yandan da işini garantiye almak için elinde koz olarak bulunsun diye Zafer’in banka kasasından çok önemli bir anahtar çalıp evdeki gizemli bir kutunun içine koymuştur.

Canan Eve Dönüyor

Zafer, Duygu’ya aşkını itiraf etmiş ve olumsuz cevap almıştır. Ailedeki herkesin bu oyundan çok sıkılması ve Canan’ın yeterince intikam aldığını hissetmesi üzerine Canan her şeyi Zafer’e anlatmaya karar vermiştir. Herkes kapıdan içeri Duygu’nun girip Zafer’in şok olmasını beklerken Duygu büyük bir sürpriz yapmıştır. Canan’ın yüzünün maskesini diktirmiş ve Canan suratıyla gelmiştir. Herkes ürperti içindeyken Canan, Zafer’e dönmüş ve maskesinin altından yeni Canan’ı yani Duygu’yu ortaya çıkarmıştır.

Affet Beni Duygu!

Canan, Zafer’in onu bırakıp başkasıyla evlenmesinin acısını hala atlatamamıştır ve Zafer’e Duyguymuş gibi davranmaya devam etmiştir. Zafer başka bir kadın zannedip deli gibi aşık olduğu kadının aslında eski karısı olduğunu görünce Canan’a yaptıklarından dolayı her an pişmanlık duymuştur.

Alev Her Şeyi Öğreniyor

Canan yeniden evine yerleşmiştir ve Zafer ile aynı evin içinde iki yabancı gibi yaşamaya başlamıştır. Zafer bu süreç içerisinde Alev’den boşanıp yeniden Canan ile evlenmek için uğraşmıştır. Bu sırada iyice bunalımda olan Alev, kendine hobi olarak resim çizmeye başlamıştır. Canan’ın resmini yapmış ve resmi yaptıktan sonra çizdiği gözlerin Duygu’nun gözleriyle aynı gözler olduğunu fark etmiştir. Canan ve Duygu’nun resimlerini yan yana getirip bütün parçaları birleştirince her şeyi anlamış ve Canan’a hayatı zehir etmek için planlar yapmaya başlamıştır.

Canan Zafer’i Affediyor

Birinci sezonun son bölümünde Zafer’in doğum günü vardır ve Canan ona çok kötü davranmıştır. Zafer kafa dağıtmak için dışarıya çıkmış ve alkollü kafayla arabasını hırsıza kaptırmıştır. Hırsız da Zafer’in arabasıyla kaza yapıp ölünce öldüğü arabanın kayıtlı olduğu bilgiler Zafer’e ait olduğu için polisler Canan’ı aramış ve Zafer’in öldüğünü söylemiştir. Canan ve evdeki herkes için hayat durdu demişken Zafer kendine gelmiş ve bir taksiye binip eve dönmüştür. Ortadaki yanlış anlaşılma açığa çıkınca Canan, Zafer’i kaybettiğini sanınca neler hissettiğini düşünmüş ve onu çok sevdiğini anlamıştır. Sonunda Zafer’i affetmiştir.

Birinci sezon, herkes neşe içinde Zafer’in doğum günü pastasını keserken Alev’in gizlice içeri girip evdeki gizemli kutunun içinden anahtarı almasıyla sona ermiştir.

Kadın İsterse İkinci Sezon (2005 – 2006 Show Tv)

Kadın İsterse’nin Show TV’de yayınlanan ikinci sezonu da Zafer ile Canan’ın yeniden mutlu olmaya çalışırken Alev’in şeytanlıklar yaparak bunu engellemeye çalışması üzerine geçmiştir.

Demet Ve Fatma Evleniyor

İkinci sezonun ilk sürprizi Demet’in bir süredir aşık olduğu fakat itiraf edemediği Selim’in ona evlenme teklifi etmiş olmasıdır. Her şey çok güzel gitmiştir fakat Selim’in annesiyle Canan hiç anlaşamamıştır. İkisi de bu evliliğe ilk başta bu yüzden karşı çıksa da aşkın önünde duramamış ve Demet ile Selim’in evlenmesine izin vermişlerdir.

Ayrıca Fatma da Binali’yi affetmiştir ve onlar da yeniden evlenmişlerdir.

Canan’ın İçi Hala Soğumadı

Zafer artık Alev’den boşanmış ve Canan’a evlenme teklifi etmiştir. Fakat Canan hem tamamen affetmekte zorlandığı için hem de Zafer ile oyun oynamak hoşuna gittiği için onu biraz daha süründürmüştür. Fakat direnemeyeceğini anlayınca Zafer ile yeniden evlenmeye karar vermiştir.

Kutuda Ne Var?

Alev’in birinci sezon sonunda eve girip gizlice aldığı kutudan çıkan anahtar, Zafer’in en büyük sırrının anahtarıdır. Bu sırrı bilen tek kişi Alev’dir. Zafer’i tehdit eder ve Canan ile evlenirse herkese her şeyi anlatacağını söylemiştir. Bu sır açığa çıkarsa Zafer’in hayatındaki herkes tehlikeye gireceği için Zafer buna boyun eğmek zorunda kalmış ve nikah masasında Canan’ı terk etmiştir. Canan bu işin içinde bir iş olduğunu anlayınca olayın peşine düşmüştür.

Zafer’in Büyük Sırrı

Zafer’in gerçek adı aslında Demir’dir. Canan ile tanışmadan yıllar önce bir arkadaşının işlediği cinayet üstüne kalınca ismini Zafer olarak değiştirmiştir. Yeni kimliğiyle hayata yeniden başlamış ve o yıllarda gazetelere çıkan “Demir Öztürk’ün işlediği cinayet” başlıklı haberleri ve eski kimliklerini bir çantanın içine saklamış, o çantanın anahtarını da banka kasasına koymuştur. Alev, henüz Zafer ile evli olduğu günlerde bu anahtara da çantaya da belgelere de ulaşmış ve elinde koz olarak saklamıştır.

Zafer’in üstüne kalan bu cinayette ölen kişinin çocuğu babasının intikamını almak için her yerde Demir Öztürk’ü yani Zafer’i aramaktadır. Alev bu çocuğun izini bulmuş ve Zafer’i tehdit etmek için her şeyi anlatır gibi yaparak Zafer’in gözünü korkutmuştur. Fakat Alev büyük bir pot kırmış ve Zafer ile Demir’in aynı kişi olduğunu çocuğun fark etmesini sağlamıştır. Bu cinayetin gerçek suçlusunun kim olduğunu bilen tek bir kişi vardır. O da Zafer’in çocukluk arkadaşıdır. Fakat o kişi de korkusundan dolayı saklanmayı seçmiştir.

Zafer Vuruluyor

Canan hizmetçi kılığında Alev’in evine girip Zafer’e ait belgeleri ele geçirmiştir. Zafer’in katil olduğunu düşünmüştür. Ölen adamın çocuğu da her şeyi öğrenince Zafer tüm gerçekleri ailesine anlatmış ve hayatlarının riskte olduklarını söylemiştir. Çünkü ölen adamın çocuğu intikam almak için babasını öldürdüğünü zannettiği Demir’in çocuklarını öldürmek istemektedir. Demir’in yani Zafer’in evini bulmuş ve kızlarına doğru kurşun sıkınca Zafer kurşunun önüne atlayarak vurulmuştur.

Kadın İsterse Zafer Vuruluyor

Kadın İsterse Zafer Vuruluyor

Canan İle Zafer Yeniden Evleniyor

Zafer’in katil olmadığını bilen çocukluk arkadaşı ortaya çıkmış ve Zafer’in lehinde şahitlik yapmıştır. Ölen adamın çocuğu da Zafer’i öldürmeye teşebbüs ettiği için tutuklanmıştır. Her şey düzelince Zafer ile Canan yeniden evlenmiştir. Fakat yenilmeyi hazmedemeyen Alev, onların huzurunu kaçırmak için yeni planlar yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda Demet ile Selim’in de bebekleri olmuştur.

Sevimli Hizmetçi Ayşe

Alev profesyonel makyaj kurslarına gitmiş ve enteresan planlar hazırlamıştır. Yüzünü bambaşka bir hale getirmeyi öğrenmiş ve kılık değiştirerek Fatma’nın yanına yardımcı arayan Canan’ın evine kendini Ayşe olarak tanıtıp yeniden yerleşmiştir. Hizmetçi kılığında eve giren Alev, bütün ailenin huzurunu bozmak için türlü türlü oyunlar oynamıştır. Fatma Ayşe’nin sırtındaki dövmeyi görünce bu dövmenin Alev’de olduğunu hatırlamış ve onun Ayşe makyajını bozarak Alev’in suratına ulaşmıştır. Tam bunu herkese söyleyecekken Alev onu merdivenlerden itmiş ve Fatma travma geçirerek ağız felci olmuştur. Kimseyle konuşamamaktadır.

Cavit Selin’i Aldatırken Yakalanıyor

Dizinin final bölümünde Cavit’in Selin’i aldattığı kadın Cavit’in evli olduğunu anlayınca Selin’e ulaşmış ve ona kocasının gerçek yüzünü göstermiştir. Selin büyük bir hayal kırıklığıyla Cavit’ten boşanmaya karar vermiştir. Cavit çapkınlığa tövbe etmiştir ve Selin’i çok sevdiğini ona ispat edebilmek için kendini yakmaya girişince Selin ile barışmışlardır.

Mutlu Son

Final bölümünde Canan, Ayşe’de bir tuhaflık olduğunu hissetmiştir ve Fatma’nın gizlice yazıp Canan’a verdiği kağıt sayesinde Ayşe’nin Alev olduğunu öğrenmiştir. Bunu herkese anlatmış ve Alev’in foyasını ortaya çıkarmak için bir plan yapmışlardır. Ayşe onların yanındayken Zafer ile Canan numaradan kavga etmişlerdir. Zafer, yaniden Alev’e dönmek istediğini söylemiş ve Ayşe’nin maskesini çıkarıp gerçek yüzünü yani Alev’i ortaya çıkarmasını sağlamışlardır.

Alev her şeyi itiraf etmiştir ve tam Zafer’e kavuşacağı için heveslenmişken oyuna geldiğini fark etmiştir. Gerçekten utanç duyarak yenildiğini kabul etmiştir. Zafer ile Canan’ın hayatından tamamen çıkmaya söz vermiştir. Mutlu aile tablosuyla dizi final yapmıştır.

Dizilerle ilgili yazımızda bugün Kadın İsterse’yi hatırladık. Dizilerle ilgili önceki yazılarıma aşağıdaki başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Cennet Mahallesi

Sihirli Annem

En Son Babalar Duyar

İnce İnce Yasemince

Çarli

Hayat Bilgisi

Yaprak Dökümü

Yazıyı okuyan herkese çok teşekkür ediyorum. Başka yazılarda görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.