resim59

Yalan söyleyen insanların anlamak için 5 ipucu bunların hepsini kendim tek tek denedim ve bu kadar arkadaşlarımdan ayrılarak herşeyin farkına vardım hem bilimsel araştırmalar hem kendi deneyimlerim ile harman ediyorum .

1-) Başı Başka Yöne Çevirmek

Eğer arkadaşlarınız  ,aileniz, kim olursa olsun birisi bir konuşmayı yaparken başı çevirmeyi çalışır ama döndüremez buna cesaret edemez çünkü içinde  yalanı düşünmek için bir vakit yakalamıştır. Bir an önce söylediği yalanı söyleyip huzura ulaşmak ister  ve huzursuzluğun kaynağından kaçmak ister . gözlerini kaçırması artık herkes tarafından biliniyor ama yalan söylediğini anlamak için bu yeterli değil bazı insanlar yalan söylemede profesyonel olmuşlar bunu fark etmiyor musunuz belki arkadaşlarınız  size neleri inandırdı bu zamana kadar . Eğer yalanı çok rahat söylüyorsa  bilginin kaynağını aldığı yerden söylemeye çalışır  herkes zaten bunu söylüyor der veya bunu başkasıyla konuşmadın mı ;   hiç duymadın mı  kelimeleri kalıplaşmıştır artık veya buna benzer ifadeler kullanmaktadır .  Nedense bilginin nerden geldiği hiç belli değildir. Aniden kendini ortamdan  çeker ve  planmış bir şekilde  ağır bir şekilde dışarı bakmaya çalışır rahatsız hisseder veya TV de birşey görür baksana mükemmel değil mi  kelimelerine benzer kelimeleri kullanır  bu olay basitçe başın yana yatmasından çok farklıdır .

Ve bunlar gerçekler ilk ipucu bu bunu kendi gözlerimle gördüm ve test ettim.

2-) Yalancının Duruşu

Yalan söyleyen insanlar kendinden çok  eminlerdir. Dik durur ve dik otururular çünkü rahatlamak isterler kendilerini kasar ve sonra huzur bulup rahatlamak isterler . büyük olasılık   ya ellerini cebine sokar yada konuşken kolların ellerini yerinde durmaz  biraz dikkat edin yüzünde değil benden diline odaklanın yüzü çok fazla yanıltıcı olacaktır .

3-) Eğer kapıya yöneliyorsa

insanlar genelde yalan söylemek için ayrılma zamanını beklerler bu yüzden  kapıya doğru yönelir  veya  ayrılmak için arkasını dönecektir veya dönmeye çalışacaktır .

4-) Eğer size dokunmuyorsa  yalan söylüyordur.

Eğer yalan söyleyen kişi yakın bir arkadaşınız veya samimi arkadaşınız ise ve çok duygusal biri ise büyük ihtimaller yalan söylerken  dokunmaktan vazgeçer.  ufak bir not eğer insanlar size gerçekten dokunmayı sevitor ise aranız dabir psikolojik bağlam oluşturursunuz . Dokunan kişi size sarılıyor sizi kolunu uzatıyorsa aranızda piskolojik olarak bir sevgi bağı oluşturmuşsunuz demektir . Ve unutmayın  dokunmak güven belirtisidir.

5-) Parmaklarını saklama

Eğer kişi  hareket eden parmaklarını saklama ya çalışıyor ve birrseyi parmakla gösteremiyorsa  kanıtladığı düşünüyordur ve bu yalanı yuttuğunuzu düşünecektir ve yavaş yavaş parmağını veya ellerini serbest bırakacaktır çünkü bu rahatlama belirtisidir birşeyi kanıtlamaya çalışır birşeyi kanıtlamak için ise vücudunda bir hareketlilik oluşur. Yerinde durmamak kalkmak hadi gezmeye gidelim demek ve buna benzer sizi ortam dan çıkarmaya calışmak  bir yalan belirtisidir.

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.