tvmvy520151114074812

Hayatımızın  %90 kararlar oluşturuyor  ve  herşeyden önce karar vermek zorundayız. Kayıplar yerine fırsatlara konsantre olun . Hiç farkettin mi  karar vermeye başladığında belirsizlikler ortaya çıkar herşeyi kontrol altında tutmaya calıştığında ise  gerilmeye ve sıkıntıya gireriz .Bir karar aşamasında kendimizi ölüm döşeğinde hissederiz.

Paniğe kapılıp olayların sadece olumsuz yönlerini ve sonucu düşünür ve kafamızı buna yorar ver kendimizi boşa üzeriz.

ARTIK HAYATINIZDAN KEŞKELERİ ATIN İHTİMALLERİN ÜZERİNDE DURMAYIN .

 

Hayat ihtimaller üzerine kurullu ve bu yazı yı okuyan herkes  bunu biliyor değil mi?Peki hiç kendinize sordunuz mu?

Neden kaybetmekten  korkuyoruz  çünki risk almak tan korkuyoruz peki neden olayların sonucunu düşünüyoruz. Çünki  herşey hemen olsun istiyoruz hiç zorluk çekmeden çile çekmeden herşeyi elde etmek istiyoruz. Ve özgür ve rahat olmak istiyoruz. Mesela ben Bilgisayar Programcılığı okuyorum ve hayatımın gerisini mutlu olmak için harcıyorum. Ve ne olursa olsun Web master olma  yolunda kendimi geliştirmek istiyorum Ama bu işlerle çok fazla ilgilenemiyorum  mutlu olduğum mesleği yapmak varken gereksiz bir yerde satış danışmanı olarak çalışmak zorundayım bakın zordayım diyorum Çünki  Türkiyede hiç kimse kendi istediği mesleği yapamaz . Kararlarımı kendim verdim  ama sonucu bu olmamalıydı değil mi?

Herkes bangır bangır evet diye bağırıyor değil mi ?

İşte karar vermek bu kadar zor bir şey ve verdiğin kararlar sonucunda hüsrana  uğramakta   ve sonuçlarına katlanmak ise o kadar çok acı veriyor ki  Çaresiz kalmak kararları etkileyen bir faktör neden? Çünki elinden geleni sonuna kadar yapmak yetmiyor başarıya ulaşa bilmek için sana yardım kolu uzatan birinin olması şart  hiç kimse  kendi başına şaheserler yaratamaz  birinin yol göstermesi ve ona bu yolda nelerle  karşılaşağını anlatması gerek değilmi ?

Kararlar aldıkça sağa sola çarpmaktan sıkılmadınız mı ?

Risk almak başlı başına bir problem haline mi geldi ?

Hani bazı kitaplar umursamayın hiç birseyi umursamadan yolunuza devam edin diyor ya işte hayatımızda kendi kararlarımızı verebilmek için bazı seyleri umursamayıp yolumuza devam edemeyiz bazı şeyler hayatımızda kalıcı etkiye sahiptir. Peki neden herkes hep mükemmel olmak zorda bunu düşündünüz mü? Çünki bize hata  yapmanın kötü birşey olduğunu öğretiler.   Hiç bir zaman  hata yapmanın öğrenmenin bir yolu olduğu öğretilmediler. Her yer  Deneyimli eleman diye bağırıyor neden? çünki hata yapmaktan korkuyorlar . Hiç birisi bilmiyorki hatalar hayatımızı şekilendirmemizi ve kendimizi gelişitirmemizi sağladığını. Sizde hata yapmaktan  karar vermekten korkmayın ileriye gide bilemenin hiç bir yolu  yok . Her karar bir belirsizliktir işte bu belirsizlikler karar vermeyi engeller. bazen kararlar verir hedefe doğru ilerleriz oraya varcağımızın hiç bir garantisi yoktur buyüzden  karar vermek cesaret ister?

asla vazgeçmeyin ve kararlarınızın arkasında durmayı deneyin en azından çok geç olmadan artık kendi kararlarınızı vermeye çalışın.

Ve size güle güle demeden önce bir soru ?

Neden hergün  bir öncekinin aynısıymış gibi görür ve öyle yaşarız ?

Soruyu düşünmeyi ve  yorum atmayı unutmayın !!!!!!!!

HAYATINIZ GERİ KALANINDA BAŞARILAR DİLERİM .

Başarı

Başarı

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.