Tüm Dostluklarınızı Gözden Geçirin!

Tüm Dostluklarınızı Gözden Geçirin!

Özgüven seviyemiz düşük olduğunda, herşey ve herkes canımızı sıkar . Bazen hayatımızda özgüvenimize yenik düşeriz.

Özgüvenimiz yüksek olduğunda yada kendimizi iyi hissettiğimiz zaman hiç farkettiniz mi ? Sanki size bakıyorlarmış gibi hissedersiniz  yürüyüşünüz değişir kalbinizin atma hızı değişir  bir gülüşünüz herkesi mutlu eder.

 

Şimdi tanıdığınız tüm insanları göz önünde bulundurun ve en düşük özgüvene sahip olanı bulmaya çalışın .

Bu insan sürekli endişeli ve hayat kaygıları ile boğuşan ve her durumda kötü olana yoğunlaşan bir insan mı?

İşte bunu her ilişkide sormanız gerektiğini düşünüyorum özgüven mutluluk verir. Hayal edin hayal etmekten kaçmayın düşünseniz ya hayatta başkaları için yoksunuz sadece kendiniz için varsınız insan sizi takdir ettiği zaman bir süre  sonra  her şey eskisi gibi olmaya devam etmiyor mu?

Hayatı kabul etmeyin sürekli yargılayın yargılamadan yolunuza devam edemezsiniz  bu şekilde kabul edemezsiniz?

Hayatı akışına bırak diyenler varya her zaman hayata kendini teslim edenler işte o insanlardan olmayın  farklıyı arayan farklı olanı bulun artık  hep aynı şeyleri yapmak tan sıkılmanız mı?

HATALARI DEĞİL,DOĞRULARI GÖRÜP DİLE GETİRİN!!!!!!

Peki  hiç farkettiniz mi? Bir hata yaptığınızda veya başarısız olduğunuzda, herkes hatalarınıza işaret eder,konuştukça konuşurlar.Ama büyük bir başarı elde ettiğinizde  o bülbül kesilen insanlar bir anda  nedense susarlar ….

Bazen de insanlar düşünür ve konuşurken hacaba bu düşünceleri mi yanlış bulurlar mı diye düşünürler söyleyin düşüncenizi çekinmeyin insanlar zaten hep kendi düşündüklerini doğru kabul eder ve diğer söylenen herşeyi yok sayar ve düşündüklerinin yanlış olduklarının söylenmesinden nefret ederler. Hem fikir ol masanızda kendinize ?

Bu ne kadar önemli? diye bir sorun önemli değil ise bırakın öylece  konunun  geçmesini bekleyin önemsizse bu konuşmayı uzatmışsınız bir  anlamı yok ki !!!!! Tartışmaya girip ne kendinizi neden etrafınızdakileri rahatsız edin

Asıl zayıf olan insanlar  başkalarının  yanlışlarını düzelmeye  çalışır ve başka insanlarını yaralarını deşmeye çalışırlar

İNSANLAR BİZE VERDİKLERİ DEĞER BİZİM KENDİMİZE VERDİĞİMİZ DEĞER KADARDIR!!!!!!!!!

Peki herkes size yokmuş gibi mi davranıyor. Onlara kızmayın;siz onlara öyle davranmları gerektiğinizin mesajını veriyorsunuz.

Ben bu şekilde hissetmiyorum hissedemiyorum demeyin o duygulara sahip olmasanız bile o duygulara sahip olmasanız bile  o duygu sizin parçanız olarak düşünün bakın yavaş yavaş o duyguyu hissedeceksiniz .

Birbirlerinin kusurlarını affetmeyenler,uzun zaman dost kalamazlar.

Ralph Waldo Emerson 

Kendinize  önem verin kimse sizden daha önemli olamaz. Size bunları sergilerken çok bencilsin diyenleri bir çöp olarak düşünün ve çöpe atın asla Hayatınızdan zaman kaybetmek istemiyorsanız. 3. bir şans vermeyin  sonradan pişman olmayın başka bir yazıda görüşmek üzere kendinize iyi bakın!!!!!!

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.