Whatsapp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Android, iPhone ve Windowsphone’daki en popüler sohbet uygulaması Whatsapp’ta silinen mesajları geri getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Popüler sohbet uygulaması Whatsapp tüm dünyada milyonlarca akıllı cep telefonu kullanıcısı tarafından kullanılıyor. Türkiye’de iPhone veya Android sistemli akıllı telefon kullanıcılarının tercih ettiği Whatsapp uygulamasıyla ilgili olarak sıkça sorulan sorulardan biri silinen mesajların nasıl geri getirileceği.

Popüler sohbet uygulamalarından birisi olan WhatsApp’ta silmiş olduğunuz konuşmaları geri getirmek istiyorsunuz. Peki, bu işlem nasıl yapılır? İşte WhatsApp’ta silinen konuşmaları geri getirmenin yolları hakkında merak edilen her şey.

Android’de Silinen Whatsapp Mesajlarını Geri Getirme

Android kullanıcıları için WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirmenin yolu çok basit. Ancak iOS kullanıcıları bu işlemi yapmak için biraz uğraşacak. Android platformunda WhatsApp, gerçekleştirdiğiniz sohbetleri düzenli bir şekilde her gün otomatik olarak yedekler. Silmiş olduğunuz bir konuşmayı geri getirmek içinse WhatsApp’ı telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor. Ardından WhatsApp’ı tekar yükleyin. Sonrasında uygulama sizin en son yedeklemenizi bulacak ve sizden bu yedeklemeyi uygulayıp uygulamayacağınızı soracak. “Geri Yükle” seçeneğine dokunarak silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Getirme Android

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Getirme Android

Eğer yeni kurulum sırasında geri yükleme seçeneği gelmiyorsa SD kartınız veya sohbet geçmişiniz bozulmuş, yedekleriniz çok eski olabilir veya sohbetlerinizi yedeklediğiniz telefon numarası başkadır. Bu durumda mesajları geri getirme mümkün değildir.

İphone’de Silinen Whatsapp Mesajlarını Geri Getirme

iOS kullanıcıları için durum biraz daha farklı. Ne yazık ki Android’in aksine Whatsapp’ın iPhone versiyonu mesajları otomatik olarak saklamıyor. iPhone’da mesajlarınızı saklayıp geri getirebilmek için iCloud yedekleme özelliğini kullanmanız gerekiyor. Bunun için WhatsApp Ayarları > Sohbet Ayarları > Sohbet Yedeği’ne gidip ve “Şimdi Yedekle” yi seçerek sohbetlerinizin yedeğini alabilirsiniz. Ayrıca, yine Sohbet Yedeği ekranında “Otomatik Yedekleme” özelliği ile sohbetlerinizin belirli aralıklarla otomatik olarak yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.

iCloud yedekleme seçeneğini aktifleştirdiyseniz mesajlarınızı geri getirmek istediğiniz uygulamayı kaldırıp Whatsapp’ı App Store’dan yeniden yüklemeniz gerekiyor. Ancak uygulamayı kaldırmadan önce WhatsApp Ayarları > Sohbet Ayarları > Sohbet Yedeği kısmına giderek sohbet geçmişinizin bir yedeği olup olmadığını kontrol edin.

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Getirme İphone

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Getirme İphone

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.