Merhaba arkadaşlar bizler yaşam koçları insanların yapamadıkları onlara aşılamaktır görevimiz . Hayata karşımıza milyonlarca problemle karşılaşırız. Yaşam Koçu  olmanın verdiği hazzı ve zevki insanların hayatına dokunmaktır. Burada  size ilk yaşam  koçluğu serüvenimi anlatıyım hayatımda hep insanların kalplerine dokunmak istemişimdir ve insanların plan ve uyum içinde hareket etmelerini her şeyden çok istemişimdir.

Yaşam Koçu Olma Hikayem

Yaşam Koçu Olma Hikayem

İlk hikayem  kardeşim üniversite hazırlanırken hem psikolojik hemde  onla oturup bir plan hazırlarken ve ona öğüt verirken gördüğümde insanlara faydam olduğunu öğrendim. Sonra bir kişisel gelişim merkezine giderek eğitim aldım  bu benim için bir zevk mesleğim değil ama içimden geliyor.

Elbette profesyonel bir terapi almalarını söylüyorum insanlara ama bana gelen herkes içini döktüğünde benimle konuşurken zevk aldıkları konuşurken bile hayatlarını değiştirdiklerini söylerlerdi.  kardeşim hayatını yönetemediğini söylediğinde ve  hangi seyi önce yapması gerektiğini bilmediğini söylediğinde bir daire  içine hayatındaki amaçları  yazmakla başladık bu serüvene sonra yavaş yavaş yapamadığı her bir soru için gitmesi gereken yöntemleri ele alarak ona bunun bir aldatmaca olduğunu söylediğimde kendi çok şaşırdı insanlar hayatlarını planladıklarını zannederler aslında   ama  hayatların aldıkları bir öyküyü sürekli ertelerler ama bir yaşam koçu bir mucize yaratamaz eğer karşısındakinde kişi bunu istiyorsa ancak bunu ona kazandıra bilir kardeşimle test çözmeyi bir dans haline getirmiştik  arada sırada ona mumlar eşliğinde şiir yazması gerektiğini ve tüm benliğiyle bu şiirleri saklaması gerektiğin söylemiştim ve şuan her o şiirleri okuduğunda  sanki hayat tekrar tekrar farklı bir plana oturuyor artık kendi başına yapar  hale geldi  çünkü ona sadece bir şiir yaz demedim o sadece öyle zannetmişti aslında  duygularını hedeflerine çapalamıştım her bir cümleyi okuduğunda  ona hissettirmeden vücudunun bazı bölgelerine dokunmasını ve hissetmesini söylemiştim . endüstri mühendisi olduğunu ve ona  o günü canlandırmasını söylemiştim ve bilgisayar başında yazarken  ellerine dokunmasını sağladım.

Artık her bilgisayar başına geçtiğinde kendisini endüstri mühendisi olduğu hissediyordu ve şuan Balıkesir üniversitesinde endüstri mühendisliği okuyor kendi hayatınızı elinize alın ve ve haydi planlamaya başlayın  hiç bir şeyi  ertelemeyin Sizinde hayatınıza dokunmak istiyorum ve inanırsanız her şey olacaktır.

Sevgilerimle

Burak Cihan

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.